top of page

Endodontinis gydymas padeda išsaugoti natūralius dantis ir yra taikomas danties šaknies kanalų gydymui. Endodontinio gydymo dėka įmanoma išsaugoti sugedusį arba labai infekuotą dantį. Endodontinis gydymas reikalingas tuomet, kai danties šaknies kanalo viduje esantis minkštasis audinys (pulpa) yra uždegiminis ar infekuotas.

Danties viduje (po danties emalio ir dentino sluoksniu) yra danties minkštoji dalis, vadinama pulpa. Ją sudaro kraujagyslės, nervai, jungiamasis audinys. Pulpa tęsiasi nuo danties vainiko iki šaknies galo, kuris jungiasi su aplink šaknį esančiais audiniais. Pažeidus danties pulpą, kraujagyslės ir nervai žūva, dantis tampa negyvas.

Uždegimas ar infekcija šaknies kanale gali kilti dėl įvairių priežasčių: gilaus ėduonies, danties įtrūkimų, įskilimų ir kt. Jei kilęs uždegimas ar infekcija negydomi, tuomet pradeda dantį skaudėti ar jis gali supūliuoti. Jei kanalai negydomi, bakterijos patenka į aplinkinius audinius per šaknies viršūnę ir sukelia uždegimą. Ilgainiui apie infekuotą dantį tirpsta žandikaulio kaulas, formuojasi židinys.

Kada reikalingas endodontinis gydymas?


Endodontinis gydymas yra reikalingas, kai pulpa (minkštasis danties šaknies audinys) tampa uždegimine arba infekuota. Uždegimas ar infekcija gali turėti daug priežasčių: giluminis kariesas, daugkartinės danties procedūros arba danties įskilimas, nulūžimas ar kita trauma. Be to, danties trauma gali sukelti ir pulpos sužalojimus netgi tuomet, kai nėra matomų danties įtrūkimų ar nuskilimų. Jeigu pulpos uždegimas negydomas, jis gali sukelti skausmą ar supūliuoti.

Pagrindiniai požymiai, kad reikalingas endodontinis gydymas, yra skausmas, ilgai trunkantis jautrumas karščiui ar šalčiui, jautrumas prisilietimui ir kramtymui, skausmas be priežasties, danties spalvos pakeitimas, dantenų patinimas. Tačiau gali būti atvejų, kai nebūna jokių simptomų. Gyd. odontologas konsultacijos metu nustatys, ar reikalinga Jūsų dantis gydyti endodontiškai.

Nuo šiol, gydant sudėtingus dantų šaknų kanalų atvėjus ar pergydant senai plombuotus kanalus, siūlome tai atlikti klinikoje UAB “ODONTAS”.  Naujos kartos mikroskopas leidžia gydyti dantų šaknų kanalus daug greičiau bei kelis kartus tiksliau nei ankstesni gydymo metodai.

Mechaniškai paruošus kanalą naudojant mikroskopą, jį plombuojame termoplastine (karšta) gutaperča, kuri užpildo ne tik pagrindinius kanalus, bet ir mikroskopinius kanalų išsišakojimus visomis kryptimis. Taip pasiekiamas didesnis hermetiškumas bei suteikiama galimybė užpildyti kanalą trimatėje erdvėje ir kokybiškai užplombuoti įvairias kanalo anatomines modifikacijas.

Šaknų kanalų gydymas

DSC08432.png
DSC08263.png
bottom of page