top of page

Dantų implantacija – tai bene pažangiausias ir ilgaamžiškiausias prarasto danties atstatymo metodas, kuris odontologijoje plačiai taikomas jau daugiau nei 50 metų.

Dantų implantai – tai danties šaknies pakaitalai, ant kurių tvirtinami protezai (kitaip vadinami vainikėliu). Dantų implantai dažniausiai gaminami iš titano, metalo, kurį žmogaus organizmas lengvai įsisavina ir kurie nesukelia alerginių reakcijų.

Dantų implantai gali būti įsriegiami tiek apatiniame, tiek viršutiniame žandikaulyje pakeičiant prarasto danties šaknį. Danties implantais galima pakeisti vieno, kelių ar net visų prarastų dantų šaknis.

Dantų implantavimo etapai:

1 etapas: gydytojo konsultacija ir diagnozė Iš pradžių, gydytojas įvertina situaciją Jūsų burnoje. Tuo pačiu metu jis patars kokį gydymą galima taikyti Jūsų atveju, kiek implantų reikės, kad būtų atkurta Jūsų natūrali šypsena ir sumažinti šiuo metu patiriami nepatogumai. Jei suplanuotoje vietoje nepakanka kaulų audinio, kad implantas galėtų sėkmingai prigyti, bus reikalinga papildoma procedūra, kurios metu bus atkuriamas kaulas. Po to bus sudarytas gydymo planas, paskirta dantų implantavimo operacijos data.

2 etapas: implantacijos procedūra Dantų implantacija yra visiškai neskausminga. Jos metu atliekama nedidelė procedūra, naudojant vietinius anestetikus, todėl Jūs nejausite nei skausmo, nei kitų nemalonių pojūčių. Odontologas įtvirtins implantą ir susiųs žaizdą suplanuotoje ir su Jumis aptartoje vietoje. Ši procedūra truks apie 40-50 minučių. Jei vienu metu bus implantuojama daugiau implantų, operacija gali užtrukti daugiausiai kelias valandas. Odontologas patars, kaip reikėtų prižiūrėti implanto vietą viso gijimo metu. Tai labai svarbu.

3 etapas: gijimas Po dantų implantacijos galite jausti nežymius skausmus operuotoje vietoje, jei operacija buvo sudėtingesnė. Tačiau jei ji buvo nesunki, galite išvis nejausti jokio skausmo, o patinimas praeiti jau po trijų dienų. Vienu ar kitu atveju gydytojas Jums paskirs vaistus nuo skausmo, taip pat antibiotikus, kuriuos reikės vartoti pagal jo nurodymus infekcijos profilaktikai. Po dantų implantacijos reikės laukti, kol žandikaulis priims implantą „kaip savą”, t.y. jis prigis kaule. Jei operacija buvo atlikta viršutiniame žandikaulyje, dažniausiai reikės laukti iki 4 mėnesių, apatiniame – iki 6 mėnesių. Ilgiausiai reikės laukti, jei Jums buvo atlikta papildoma kaulo priauginimo operacija – iki 9 mėnesių.

4 etapas: naujo danties tvirtinimas Prigijus implantui, galima atlikti protezavimą. Dažniausiai prieš jį reikalinga atidengti implanto tvirtinimo metu užsiūtą žaizdą. Tačiau tai paprasta ir neskausminga procedūra, kai atliekamas nedidelis pjūvis. Po jo atidengus implantą, užsukama gijimo galvutė ir laukiama, kol dantenos sugis. Tuo tarpu, odontologas padaro Jūsų naujo danties atspaudą, pagal kurį laboratorijoje bus sukurtas dantų protezas. Kai šis yra pagamintas, belieka pritvirtinti prie implanto.

5 etapas: priežiūra Turint implantą, labai svarbi yra priežiūra. Kiekvienu atveju ji gali šiek tiek skirtis, todėl odontologas patars, kaip prižiūrėti burnos higieną, kad naujasis dantų implantas tarnautų visą gyvenimą.

Dantų implantacija

DSC08392v2.png
DSC08439.png
bottom of page