top of page

DANTŲ ĖDUONIS - tai nevalomo maisto apnašo ir bakterijų sukelta danties kietųjų audinių liga. Ėduonis arba kariesas prasideda žymiai anksčiau nei nustatoma kliniškai.
Pirmiausia pažeidimas atsiranda, kai acidogeninės (rūgštis produkuojančios) burnos apnašų bakterijos fermentuoja angliavandenius , kuriuos individas įsideda į burną, bei produkuoja organines rūgštis. Šios rūgštys difunduoja į emalį, kuriame vyksta danties kietųjų audinių mineralų tirpimas ir pasišalinimas - formuojasi demineralizuota emalio dėmė. Vėliau pradeda tirpti ir tampa porėtas emalis.

Įlūžus emaliui pradeda formuotis karijozinė ertmė dentine bei cemente.

Dentine kariozinis defektas formuojasi greičiau nei emalyje , todėl pacientams sunku patiems pastebėti kariesą , kol jis dar nėra labai išplitęs.

DANTŲ ĖDUONIS GYDOMAS pašalinant infekuotus, minkštus danties audinius, dezinfekuojant ertmę, po to užpildant plombine medžiaga, kuri atstato danties formą ir funkciją. Teisingas medžiagos pasirinkimas ir naudojimas užtikrina restauracijos (plombos) ilgaamžiškumą.

Populiariausios dantų restauravimui naudojamos medžiagos yra:

ŠVIESOJE KIETĖJANTYS KOMPOZITAI arba HELIO plombos. Šios plombos atitinka visus estetinius reikalavimus. Didelis kompozicinių plombų atspalvių pasirinkimo bei derinimo galimybės leidžia atkurti natūralų vaizdą, dažnai akiai nematomą. Šiuolaikines naujausios surišimo sistemos inicijuoja tvirtą sukibimą plombines medžiagos ir danties audinių, todėl jomis galima rekonstruoti mažus atskilimus, įtrūkimus, o taip pat naudojamą ne tik priekinių, bet ir krūminių dantų defektams ir funkcijai atstatyti.

STIKLO JONOMERAI - dažniausiai naudojami su fluoru pieniniu dantukų ir tik išdygusių nuolatinių dantų plombavimui. Fluoras pamažu įsiskverbia į danties audinius ir taip juos dar ne visiškai mineralizuotus sustiprina. 

Esant pirminiam kariesui, mūsų klinika pirmoji Kauno apskrityje pristato naują Vokietijos kompanijos „Sandman Microdentistry“ įrengimą „Sandman Futura II“, kurio pagalba, naudojant „Futura“ aliuminio oksido miltelius, gydomas suaugusių, vaikų ir nėščiųjų kariesas nenaudojant gręžimo ir nuskausminimo, nepažeidžiant natūralaus danties audinio.

Ši technologija labai mėgiama mažųjų mūsų pacientų, kuriems neretai gręžimas ir jo sukeliamas garsas kelia baimę. "Sandman Futura II" nekelia jokio triukšmo, tik oro srove pučia aliuminio oksido miltelius, kurie valo pažeistą danties audinį.

Taip pat ši technologija naudojama protezuojant ir ortodontinių klijų šalinimui po breketų.

Dantų karieso gydymas

kariesas.jpg
bottom of page