top of page

Šypsena dažnai vadinama žmogaus vizitine kortele. Balti ir sveiki dantys suteikia pasitikėjimo savimi, patraukia aplinkinių dėmesį, neretai palengvina bendravimą su aplinkiniais.

Dantų balinimo būdai:

  • lazeriu "Biolase";

  • kabinetinis (ofisinis) dantų balinimas;

  • dantų kapomis (namuose);

  • pavienių dantų vidinis balinimas.

Visi būdai turi vieną pagrindinį panašumą – naudojama ta pati veiklioji medžiaga vandenilio peroksidas. Balinimo metu, vandenilio peroksidas (H2O2) ant danties paviršiaus skyla į vandenį (H2O) ir laisvąjį deguonį (O). Laisvasis deguonis yra chemiškai labai aktyvus ir oksiduodamas skaido didelius organinius junginius į smulkesnius, todėl spalvą turintys junginiai tampa bespalviais ir dantys išbąla.

 

Priklausomai nuo naudojamų technologijų, skiriasi vandenilio peroksido koncentracija, procedūros laikas. Efektyviausias ir saugiausias būdas – balinimas klinikoje, kur balinimo procesą kontroliuoja gydytojas odontologas.

 

Svarbi informacija prieš balinimą

 

Negalima balinti dantų, kurie nulūžę, su stipriai pažeistu ar su nusidėvėjusiu emaliu esant dantenų uždegimui, periodontitui. Balinimo procedūranerekomenduojama daryti asmenims iki 18 metų, nėščiosioms, maitinančioms moterims.

 

Svarbu žinoti, kad plombos, vainikėliai nebala, po balinimo procedūros gali prireikti juos keisti ar koreguoti. Dantų spalvos pokyčius lemia daug veiksnių, pagrindiniai: dažantis produktai (kava, arbata, raudonas vynas, tabako), amžiniai dantų pokyčiai, įvairios dantų traumas, fluoro perteklius, medikamentų vartojimas ir kt.

 

Siekiant geresnio rezultato prieš ir po balinimo labai svarbi reguliari profesionali burnos higiena. Tam tikrais atvejais, balinant dantis, procedūrą gali tekti pakartoti keletą kartų.

 

Dantų balinimas "Biolase" lazeriu

 

Dantys išbalinami gydytojo kėdėje per 1 kartą. Balinimui naudojamas 35% koncentracijos vandenilio peroksido balinimo gelis, dėl to pasiekiamas greitas rezultatas. Paprastai užtenka vienkartinės procedūros, po kurios vieną parą būna padidėjęs dantų jautrumas ir tiek pat laiko reikia vengti dažančių maisto produktų ir gėrimų. Lazeris, veikdamas kaip aktyvatorius, sustiprina balinimo gelio poveikį, todėl gaunamas maksimalus efektas per trumpą laiką.

 

Kabinetinis (ofisinis) dantų balinimas

Kabinetinis dantų balinimas mūsų klinikoje yra greitesnis būdas lyginant su balinimu individualiomis kapomis. Dantys yra padengiami specialiu balinimo geliu, kurio koncentracija yra didesnė nei naudojamo balinant dantis kapomis, todėl pacientas gali iš karto pamatyti rezultatą. Atsižvelgiant į dantų spalvą, mūsų klinikos specialistai rekomenduoja atlikti daugiau nei vieną dantų balinimo procedūrą.
Atlikus kabinetinį dantų balinimą, mūsų klinikos specialistas suteiks pacientui išsamią informaciją apie tai, kaip prižiūrėti dantis, kad jie kuo ilgiau išliktų balti. Dažniausiai kabinetinio balinimo efektas išlieka net kelis metus.

Dantų balinimas namuose su individualiomis kapomis

Pirmo vizito metu gydytojas nuima dantų atspaudus, laboratorijoje pagaminamos individualios dantų balinimo kapos.

 

Antro vizito metu gydytojas pritaiko dantų balinimo kapas Jūsų burnoje ir paaiškina kaip jomis naudotis. Dantų balinimo procedūra su kapomis, į kurias įšvirkščiama balinimo želė, atliekama kiekvieną ar kas antrą naktį, kai jūs miegate arba dienos metu. Balinimo procedūros atliekamos iki 10 dienų, atsižvelgiant į pradinę dantų spalvą ir procedūros efektyvumą. Kontrolei reikėtų pasirodyti po 2-3 savaičių, kad gydytojas įvertintų balinimo efektyvumą ir dantų bei gleivinės būklę.

 

Dantų balinimo metu gali padidėti dantų jautrumas, tokiu atvėju rekomenduojama dantys balinami kas antrą dieną arba naudoti jautrumą mažinčią dantų pastą.

 

Pavienių dantų vidinis balinimas

 

Negyvi dantys balinami iš vidaus. Į specialiai paruoštą danties vainiko ertmę, įdedama balinamoji medžiaga ir uždaroma laikinu užpildu. Balinamoji medžiaga laikoma ir keičiama individualiai, kol bus pasiektas norimas rezultatas.

Dantų balinimas

balinimas.jpg
DSC08351.png
bottom of page