top of page

Profilaktiškai pasitikrinti burnos ertmės būklę rekomenduojama kartą per metus, esant būtinybei – ir kas pusmetį. Savo srities profesionalai – gydytojai odontologai, ar burnos higienistai, atsižvelgdami į Jūsų dantų būklę paskirs individualų Jūsų kasdienės dantų priežiūros planą. Po atliktos profesionalios burnos ertmės higienos bus galima taikyti  Jums paskirtas priemones namuose. Kasdienei dantų priežiūrai rekomenduojama dantų pasta iš vaistinės ir minkštas, suapvalintais šereliais dantų šepetukas, taipogi vaškuotas tarpdančių siūlas ir kasdienis burnos skalavimo skystis.
 

Jautrių dantų priežiūrai turėtų būti speciali, jiems pritaikyta dantų pasta ir ypatingai švelnus dantų šepetėlis. Taip pat labai efektyvu naudoti nujautrinantį dantų gelį bei kremą, kuriuos reikia tiesiog pirštu užtepti ant danties paviršiaus. Savaime suprantama, esant jautriems dantims, reikėtų atsisakyti ypatingai karšto ar ypatingai šalto maisto ar gėrimo, pvz.: kava su ledais, koncentruotų rūgščių sulčių, gazuotų gėrimų.
 

Vaikams dantų profilaktiką reikėtų diegti nuo pirmojo dantuko. Vaistinėse yra specialūs jau kūdikiams patogūs laikyti dantų šepetukai-kramtukai, kurie stimuliuoja dantenas, jas masažuoja, padeda dantims lengviau išdygti ir įtraukia vaikus į savotišką žaidimą, kurį būtinai reikia tęsti. Ūgtelėjus bus galima nupirkti vaikui spalvotą  dantų šepetuką su mėgstamiausiais herojais. Vaikiškų dantų šepetukų šereliai būna dviejų spalvų, reikia stebėti ir išblukus spalvotiesiems, keisti dantų šepetuką nauju. Dantų pastos reikėtų dėti tiek, kiek užima vaiko mažojo pirštelio nagiukas.

Profilaktika

sepetukai.jpg

Suaugusių žmonių dantų priežiūrai, ypač esant kraujuojančioms dantenoms, vaistininkai parinks dantų pastas su žolelėmis. Jiems reiktų naudoti specialų gydomąjį burnos skalavimo skystį, tarpdančių šepetėlius. Tarpdančių krapštukus,  plastikinius ar medinius, nors jie yra labai patogūs, naudoti rekomenduojame atsargiai, nes jais galima stipriai susižeisti dantenas. Jei maistas stringa tarp dantų, reikia  gydyti ir taisyti ertmes.  Jei netenkina burnos blogas kvapas, žinokite jį sukelia bakterijos, esančios dantenų kišenėse, gal reiktų pakartoti burnos ertmės higieną?
 

Atliekant kasmetinę profilaktinę burnos ertmės higieną, galima maloniai pasijusti kada danties paviršiuje yra netik nuvalomas kietas ir minkštas dantų apnašas, jie nupoliruojami su specialiomis pastomis, patepami apsauginiais, malonaus kvapo ir skonio lakais. Taipogi galima pasirinkti įvairių skonių (mėtų, braškių, apelsinų ir kt.) sodos miltelius, kurių smulkios dalelės ypatingai švelniai ir kruopščiai nupoliruoja dantų paviršių.

bottom of page